Ubytovanie

    Ubytovanie je zabezpečované na ulici 29. augusta č. 630/25 v budove Nemocnice Krupina na 2. poschodí v samostatných izbách, kde sú klienti umiestnení na jednolôžkových, dvojlôžkových izbách a trojlôžkovej izbe. Izby sú zariadené príjemne a útulne s ohľadom na súkromie klienta. 

    Medzi štandardné vybavenie izieb patrí:  stále lôžko s matracom pre každého klienta, nočný stolík pre každého klienta, stolička pre každého klienta, dvojdielna skriňa pre každého klienta, spoločný stôl v každej izbe, nádoba na odpadky, nástenný vešiak, umývadlo  s prívodom studenej  pitnej vody a teplej úžitkovej vody v každej izbe, vankúš, paplón a posteľná bielizeň. Každý prijímateľ v zariadení si svoju izbu môže zariadiť svojim vlastným vybavením, aby mu to čo najviac pripomínalo domáce prostredie.

    Pre úplne imobilných a čiastočne imobilných klientov sú k dispozícii veľké bezbariérové asistované kúpeľne, kde  sa hygiena vykonáva komfortne a dôstojne za pomoci zdravotníckych pomôcok a asistencie opatrovateliek. Klienti majú celodenne k dispozícii v priestoroch zariadenia toalety a sprchy s umývadlom v dostatočnom počte. Zariadenie má zabezpečený prívod nezávadnej teplej úžitkovej vody a zdravotne bezchybnej studenej pitnej vody v dostatočnom množstve. Všetky miestnosti majú vyhovujúce denné a umelé osvetlenie. Vykurovanie je zabezpečené ústredným kúrením – prívod ohrevného média do rozvodných staníc a následná distribúcia do jednotlivých častí prevádzky. Chodby zariadenia budú slúžiť na celodenné posedenie klientov. 

    V zariadení sa nachádza spoločenská miestnosť s televízorom, kde môžu klienti tráviť voľný čas a zúčastňovať sa aktivít. Klienti majú plne k dispozícii i celý exteriér areálu ( záhradu ) nemocnice, ktorý je plný zelene a slúži na rôzne aktivity. V blízkosti zariadenia sa nachádza mestský park, ktorý slúži na prechádzky a spoločenské posedenia.