Vzhľadom na aktuálne pretrvávajúcu situáciu súvisiacu so zvýšeným výskytom pozitívne testovaných občanov v okolitých okresoch a v okrese Krupina Vám z dôvodu šírenia ochorenia COVID – 19 oznamujeme, že na základe uznesenia vlády SR v čase trvania núdzového stavu je v našom zariadení

ZÁKAZ NÁVŠTEV.

Toto obmedzenie sa nevzťahuje na:

a) návštevy kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim,
b) návštevy u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce, ak takéto návštevy povolí riaditeľka zariadenia,
c) osobu, ktorá zabezpečuje presun svojho rodinného príbuzného do zariadenia sociálnych služieb,
d) osobu, ktorá zabezpečuje sociálnu pomoc pre klienta takéhoto zariadenia.

Prosíme Vás o jeho dodržiavanie.

Mgr. Lenka Hudecová, riaditeľka n.o

Ubytovanie

    Ubytovanie je zabezpečované na ulici 29. augusta č. 630/25 v budove Nemocnice Krupina na 2. poschodí v samostatných izbách, kde sú klienti umiestnení na jednolôžkových, dvojlôžkových izbách a trojlôžkovej izbe. Izby sú zariadené príjemne a útulne s ohľadom na súkromie klienta. 

    Medzi štandardné vybavenie izieb patrí:  stále lôžko s matracom pre každého klienta, nočný stolík pre každého klienta, stolička pre každého klienta, dvojdielna skriňa pre každého klienta, spoločný stôl v každej izbe, nádoba na odpadky, nástenný vešiak, umývadlo  s prívodom studenej  pitnej vody a teplej úžitkovej vody v každej izbe, vankúš, paplón a posteľná bielizeň. Každý prijímateľ v zariadení si svoju izbu môže zariadiť svojim vlastným vybavením, aby mu to čo najviac pripomínalo domáce prostredie.

    Pre úplne imobilných a čiastočne imobilných klientov sú k dispozícii veľké bezbariérové asistované kúpeľne, kde  sa hygiena vykonáva komfortne a dôstojne za pomoci zdravotníckych pomôcok a asistencie opatrovateliek. Klienti majú celodenne k dispozícii v priestoroch zariadenia toalety a sprchy s umývadlom v dostatočnom počte. Zariadenie má zabezpečený prívod nezávadnej teplej úžitkovej vody a zdravotne bezchybnej studenej pitnej vody v dostatočnom množstve. Všetky miestnosti majú vyhovujúce denné a umelé osvetlenie. Vykurovanie je zabezpečené ústredným kúrením – prívod ohrevného média do rozvodných staníc a následná distribúcia do jednotlivých častí prevádzky. Chodby zariadenia budú slúžiť na celodenné posedenie klientov. 

    V zariadení sa nachádza spoločenská miestnosť s televízorom, kde môžu klienti tráviť voľný čas a zúčastňovať sa aktivít. Klienti majú plne k dispozícii i celý exteriér areálu ( záhradu ) nemocnice, ktorý je plný zelene a slúži na rôzne aktivity. V blízkosti zariadenia sa nachádza mestský park, ktorý slúži na prechádzky a spoločenské posedenia.