Na príkaz nášho zriaďovateľa, ktorým je Mesto Krupina a vzhľadom na aktuálnu situáciu súvisiacu so zvýšeným výskytom pozitívne testovaných občanov v okolitých okresoch a na území celej SR Vám z dôvodu šírenia ochorenia COVID – 19 oznamujeme, že od 1.10.2020 do 15.11.2020je v našom zariadení

ZÁKAZ NÁVŠTEV.

Výnimka môže byť udelená len príbuzným, ktorý sa preukážu negatívnym testom na COVID – 19 nie starším ako 48 hodín.
Prosíme Vás o jeho dodržiavanie.

Mgr. Lenka Hudecová, riaditeľka n.o
Ing. Radoslav Vazan, primátor mesta a predseda Správnej rady SVETLO Krupina n.o.

Projekt „Tablet od srdca“ pre seniorov v zariadení sociálnych služieb

IMG_20200521_140710

V projekte „Tablet od srdca“ sa spojilo niekoľko spoločností a neziskových organizácií, aby izolovaní klienti mohli čo najskôr opäť nadviazať čo najprirodzenejšie spojenie so svojimi blízkymi. Aby túto neľahkú situáciu klienti a ich rodiny lepšie zvládali, iniciovala spoločnosť Philip Morris Slovakia projekt darovaných tabletov „Tablet od srdca“.

Ten umožní vzájomné prepojenie klientov s rodinami a priateľmi pomocou videohovorov, pretože vizuálny kontakt, teda kontakt „z očí do očí“, je podľa mnohých štúdií veľmi dôležitý pre zvládanie stresových stavov a lepší psychický stav.

Sme vďační za tento pekný a veľmi užitočný darček, ktorý nás v tomto ťažkom čase spája s rodinami a našimi blízkymi. Vďaka tabletom a priamemu pripojeniu na internet sa vidíme, počujeme a naše srdce sa teší od radosti :)  

Uvedomujeme si, aká ťažká pre klientov, ale aj ich rodiny musí súčasná situácia byť a ako silno sa ich vzájomné odlúčenie dotýka, preto sme sa rozhodli pomôcť,“ hovorí Andrea Gontkovičová, generálna riaditeľka Philip Morris, a dodáva: „Aj starší ľudia potrebujú svojich blízkych vidieť a vnímať ich emócie, hoci sprostredkovane."


ĎAKUJEME partnerom projektu

  • Asociácii poskytovateľov sociálnych služieb v SR (APSSvSR)– garant projekt
  • Philip Morris Slovakia- iniciátor celého projektu, nákup tabletov jako dar
  • Mall Group- dodávateľ tabletov za obstarávaciu cenu
  • Slovak Telekom- poskytuje do každého tabletu SIM kartu s dátovou konektivitou na 1 rok
  • Denník Nový Čas- mediálny partner

Priložené fotografie